(063)0303808
(097)2207635
(050)2237927
9:00-17:00 пн-пт
БЕСТСЕЛЕРИБІНОКЛІ   ТИПИ БІНОКЛІВ      Всі біноклі      Далекоглядні біноклі      Військові біноклі      Дитячі біноклі і труби      Морські біноклі      Біноклі для полювання      Астрономічні біноклі      Біноклі для подорожей      Біноклі природничі      Спортивні біноклі      Біноклі загальні      Біноклі нічні   ВИРОБНИКИ / БРЕНДИ      Біноклі Alpen      Біноклі Arsenal      Біноклі ATN      Біноклі Barska      Біноклі Bresser      Біноклі Brunton      Біноклі BSA Optics      Біноклі Bushnell      Біноклі Bynolyt      Біноклі Carson      Біноклі Celestron      Біноклі Coleman      Біноклі Delta Optical      Біноклі Firefield      Біноклі Fujinon      Біноклі Gamo      Біноклі Hawke      Біноклі Kodak      Біноклі Konus      Біноклі Kowa      Біноклі Kruger Optical      Біноклі Lipper      Біноклі Meade      Біноклі Minox      Біноклі Leupold      Біноклі Nikon      Біноклі Paralux      Біноклі Olympus      Біноклі Pentax      Біноклі Praktica      Біноклі Sigeta      Біноклі Simmons      Біноклі Sun Optics      Біноклі Swarovski      Біноклі Swift Optics      Біноклі Visionking      Біноклі Vixen      Біноклі Steiner      Біноклі Vivitar      Біноклі Tasco      Біноклі Vortex      Біноклі Vanguard      Біноклі Yukon      Біноклі Weaver      Біноклі Zhumell      Біноклі СОВА   РОЗМІРИ      Компактні біноклі      Середні біноклі      Повнорозмірні біноклі      Гігантські біноклі   ПРИЗМИ      Roof біноклі      Porro біноклі   ОСОБЛИВОСТІ      З далекоміром      Водовідпірні      З азотонаповненням      Змінна кратність      Фокусування 2х окулярів      Камуфляжні      З фазовою корекцією      Плаваючі   РОЗМІР ОБ'ЄКТИВІВ      до 20mm      20mm - 25mm      26mm - 36mm      40mm - 45mm      50mm - 60mm      60mm і вище   КРАТНІСТЬ ЗБЛИЖЕННЯ      менше 8x      8x - 9x      10x - 15x      16x і вище   ЦІНИ      до - 1000 грн.      1000 - 2000 грн.      2000 - 3000 грн.      3000 - 5000 грн.      більше 5000 грн.ЗОРОВІ ТРУБИ / ПЕРИСКОПИАКСЕСУАРИЛАЗЕРНІ ДАЛЕКОМІРИМОНОКУЛЯРИМІКРОСКОПИОПТИЧНІ ПРИЦІЛИПодарунок для чоловіка. БінокльПодарунок для хлопчика / дівчинки. Бінокль



Відповіді на поширені запитання Надрукувати

Біноклі


1. Яка кратність збільшення мені потрібна в біноклі?
2. Бінокль якого розміру мені потрібний?
3. Що таке поле зору в біноклі?
4. Скільки потрібно витратити на бінокль?
5. Як оптичне скло впливає на якість зображення?
6. На що впливає світлопередача і оптичне покриття лінз?


Яка кратність збільшення мені потрібна в біноклі?


Кратність зближеня бінокля

Доцільно підбирати бінокль у відповідності до того, як ви збираєтесь його використовувати. Тож подумайте насамперед про ваші вимоги до бінокля. На скільки детальною повинна бути картинка? Бінокль використовуватиметься для спостереження за близькими чи віддаленими об'єктами? Чи буде у вас можливість знайти опору для бінокля? Чи потрібен вам маленький бінокль, який можна всюди брати з собою ? 
Найбільш популярні біноклі з меншою кратністю (наприклад, 8x). Ці біноклі мають широке поле зору і їх легше використовувати для утримання стабільної картинки, ніж біноклі з більшою кратністю. Широке поле зору важливе, коли потрібно слідкувати за рухомими об'єктами (птахи, спортивні події). 

Біноклі з вищою кратністю (наприклад 12x) нададуть вам більше деталей, але з ними важче в плані утримування стабільної картинки. Біноклі з більшою кратністю також мають вужче поле зору. Коли люди вибирають біноклі із кратністю від 10x, вони вирішують, що розмір зображення і деталі для них більш важливі.
Примітка: Діаметр лінз об'єктивів напряму впливає на розміри бінокля - чим більші лінзи об'єктиву,  тим габаритніший бінокль (але при цьому зростає світлосила і відповідно яскравість картинки).

Бінокль якого розміру мені потрібний?

розмір бінокля

В загальному, біноклі можна класифікувати як компактні, універсальні, повнорозмірні і гігантські. Розмір лінз об'єктивів напряму впливає на габарити бінокля і, зрозуміло, на вагу.
 
Компактні біноклі (такі як 8x25, 10x25) більш зручні і легкі для носіння в порівнянні з повнорозмірними моделями і добре справляються при хорошому денному освітленні, але не в умовах недостатньої освітленості, присмерку (зображення стає затемнене)

Універсальні біноклі (8х42, 10х42) це такий собі компроміс між габаритами і кратністю, вони достатньо добре справляються в вечірній час і при цьому не надто громіздкі, що дозволяє їх легко використовувати у більшості випадків.

Повнорозмірні біноклі (такі як 10х50, 12х50) збирають більше світла і відповідно надають вищі показники оптичної спроможності (краще зображення, вища яскравість і контраст). Втім, порівняно з компактними, вони більш габаритні і менш зручні для довгого носіння. Крім того, якщо кратність вище 12х, то може знадобитись використання штативу щоб картинка була стабільнішою.

Гігантські біноклі (з об'єктивами від 70 мм) головним чином призначені для астроспостережень і використовуються зі штативами, оскільки їх фактично неможливо втримати в руках при нерухомому спостереженні. Такі біноклі переважно характеризуються високою світлосилою і достатньо високою кратністю


Що таке поле зору у біноклі?

Поле зору бінокля

Коли ви дивитесь у свій бінокль, найширше горизонтальне поле, що ви можете побачити, називається полем зору  бінокля. Деякі біноклі використовують унікальні ширококутні лінзи, щоб зробити поле зору ширшим, ніж зазвичай можна спостерігати у біноклях такої ж кратності. Але у таких лінз є й мінус, оскільки на переферії зображення буде спостерігатись його сферизація. 
Біноклі з широким полем зором бажано використовувати для спостереження на недалеких відстанях, у лісі або при спостереженні за об'єктами, що швидко пересуваються територією. Також суттєвий плюс у біноклях з широким полем зору в тому, що менше виникає потреба використовувати фокусуюче кільце для переходу до об'єктів на різних відстанях.
Примітка: Поле зору зменшується при збільшенні кратності збільшення, тому вибирайте бінокль з меншою кратністю, якщо вам потрібне широке поле зору.


Скільки потрібно витратити на бінокль?

скільки коштує бінокль

Зараз можна знайти немало пропозицій від одноразових сайтів і оголошень з пропозиціями купити дешевий бінокль, який "вміє все" :) Такі пропозиції мають мало спільного з нормальними біноклями і містять неправдиву інформацію стосовно властивостей і марок біноклів (зазвичай можуть рекламуватись під іменем відомих марок Canon чи Bushnell, які звісно ніколи таких моделей не мали). Тому для початку радимо консультуватись з цього приводу у спеціалізованих магазинах.
Ціна більш менш хороших компактних моделей зазвичай починається від 20$, універсальних і повнорозмірних від 40$.  Намагайтесь купувати біноклі з якомога кращою якістю, яку  ви можете собі дозволити. Це допоможе вам збільшити час спостереження з біноклем, ваші очі будуть менше втомлюватися. Без якісного бінокля ви навряд чи зможете побачити безліч віддалених від вас важливих і цікавих деталей. Пам'ятайте, що біноклі з низькою якістю зазвичай більшість часу висітимуть у вас на шиї.
Примітка: Біноклі з низькою якістю також призводять до напруження очей, болю голови, і їх  неприємно використовувати навіть протягом нетривалого проміжку часу. В перспективі ви однозначно заощадите кошти, якщо одразу придбаєте бінокль кращої якості і уникнете необхідності здійснення пізніше ще однієї покупки. Тим часом ви зможете побачити багато цікавого і захопюючого!

Як оптичне скло впливає на якість зображення?
якість зображення бінокля

Оптичне скло, що використовується в біноклі впливає на якість зображення: лінзи об'єктиву направляють світловий потік в певну точку на визначеній відстані за лінзами бінокля. Кожен колір або частота в межах видимого спектру світла має свої характеристики. Коли світло  проходить через лінзи, кожен колір світла проходить під іншим кутом  і тому різні кольори фокусуються в різних точках. Як результат - брак різкості зображення і низька якість передачі кольорів. 
Деякі біноклі використовують спеціальне скло в лінзах об'єктивів для корекції хроматичної аберації і розсіювання світла. Ви можете почути про скло з екстра низькою дисперсією, і скло високої роздільної здатності. У біноклях, це скло забезпечує зображення високої чіткості та контрасту. Навіть незначні деталі ви бачитимете чітко.

На що впливає світлопередача і оптичне покриття лінз?

покриття лінз бінокля
Світлопередача відображає процент доступного світла, що потрапляє у бінокль. Кількість світла можна збільшити, використовуючи анти-відбиваючі покриття на лінзах бінокля. Коли використовується анти-відбиваюче покриття на поверхні лінз,  це збільшує кількість світла, що доходить до вашого ока.
Чим складніша і завершеніша схема покриття, тим яскравішим і чіткішим буде зображення в біноклі.  Краще покриття лінз пропускає більше світла до ваших очей, покращуючи яскравість і загальні показники бінокля.

(на малюнку 1 - покриті лінзи, 2 - непокриті)

©2007-2008 Binokli::www.binokli.com.ua

 
< Попередня   Наступна >