(063)0303808
(097)2207635
(050)2237927
9:00 - 17:00, пн. - пт.
БЕСТСЕЛЕРИБІНОКЛІ   ТИПИ БІНОКЛІВ      Всі біноклі      Далекоглядні біноклі      Військові біноклі      Біноклі морські      Дитячі біноклі і труби      Біноклі для полювання      Астрономічні біноклі      Біноклі для подорожей      Біноклі природничі      Спортивні біноклі      Біноклі загальні      Біноклі нічні   БРЕНДИ      Біноклі Alpen      Біноклі Arsenal      Біноклі ATN      Біноклі Barska      Біноклі Bresser      Біноклі Brunton      Біноклі BSA Optics      Біноклі Bushnell      Біноклі Bynolyt      Біноклі Carson      Біноклі Celestron      Біноклі Coleman      Біноклі Delta Optical      Біноклі Firefield      Біноклі Fujinon      Біноклі Gamo      Біноклі Hawke      Біноклі Konus      Біноклі Kowa      Біноклі Kruger Optical      Біноклі Leupold      Біноклі Lipper      Біноклі Meade      Біноклі Minox      Біноклі Nikon      Біноклі Olympus      Біноклі Paralux      Біноклі Pentax      Біноклі Sigeta      Біноклі Simmons      Біноклі Praktica      Біноклі Swift Optics      Біноклі Steiner      Біноклі Swarovski      Біноклі Visionking      Біноклі Vivitar      Біноклі Vixen      Біноклі Tasco      Біноклі Vortex      Біноклі Vanguard      Біноклі Yukon      Біноклі Weaver      Біноклі Zhumell      Біноклі СОВА   РОЗМІРИ      Компактні біноклі      Середні біноклі      Повнорозмірні біноклі      Гігантські біноклі   ПРИЗМИ      Roof біноклі      Porro біноклі   ОСОБЛИВОСТІ      З дальноміром      Водовідпірні      З азотонаповненням      Змінна кратність      Фокусування 2х окулярів      Камуфляжні      З фазовою корекцією      Плаваючі   РОЗМІР ОБ'ЄКТИВІВ      до 20mm      20mm - 25mm      26mm - 36mm      40mm - 45mm      50mm - 60mm      60mm і вище   КРАТНІСТЬ      менше 8x      8x - 9x      10x - 15x      16x і вище   ЦІНИ      до - 1000 грн.      1000 - 2000 грн.      2000 - 3000 грн.      3000 - 5000 грн.      більше 5000 грн.ЗОРОВІ ТРУБИ / ПЕРИСКОПИАКСЕСУАРИЛАЗЕРНІ ДАЛЕКОМІРИМОНОКУЛЯРИМІКРОСКОПИОПТИЧНІ ПРИЦІЛИПодарунок для чоловіка. БінокльПодарунок для хлопчика / дівчинки. БінокльСловник термінів Надрукувати

Словник термінів по біноклях

Азотонаповнення
Апертура
Асферичні лінзи
Багатопросвітлена оптика...

Азотонаповнення
Атмосферне повітря в біноклі заповнюється азотом. Це дозволяє уникати можливому запотіванню лінз і призм бінокля при перепаді температури, що могло б бути при звичайному повітряному наповненні (що містить вологу). Більшість водовідпірних біноклів наповнені азотом.
Примітка: Зміни температури, тиску, чи різкий перепад вологості може створити внутрішнє запотівання. В більшості випадків таке запотіванн самостійно проходить на пртязі кількох хвилин.

Апертура
Діаметр бінокулярних лінз, вимірюється в міліметрах.

Асферичні лінзи
При інших рівних характеристиках і біноклів, асферичні лінзи забезпечують бінокль яскравішим, різкішим зображенням (це особливо стосується також країв зображення).

Близькість фокусування (мінімальна відстань)
Близькість фокусування бінокля різнитиметься у різних моделях. Якщо при спостереженні скажемо за метеликами вам потрібно бути близько біля об'єкту, вибирайте модель з меншим значенням найменшої близькості фокусування.

Виносна окулярна точка
Виносна окулярна точка в біноклі - це відстань на яку зображення проектують з окулярних лінз на фокусну точку. Виносна окулярна точка в біноклі може різнитись від 5 до 23 мм.
Примітка: Без відповідної виносної окулярної точки у людей з окулярами буде обмежене поле зору.

Вихідні окуляри
Вихідні окуляри бінокля - це місце, де пучки світла, що ввійшли через об'єктиви і пройшли через бінокль, виходять через очні лінзи для формування сконцентрованого круглого зображення. Якщо ви потримаєте бінокль на невеликій віддалі від ваших очей і подиветесь на окулярні лінзи, то побачите світлий круглий вихідний окуляр.
Для визначення розміру вихідного окуляру поділіть розмір вхідних об'єктивів на кратність бінокляя (для бінокля 8х40 складає 5 мм.)

Глибина поля зору
Означає кількість об'єктів, які ви бачите в фокусі одночасно. Тобто це відстань між об'єктами різного віддалення, які ви бачите однаково сфокусованими.

Діоптрійне налаштування
Усі якісні біноклі дозволяють здійснювати окреме фокусне налуштування для одного окуляря (зазвичай правого). Це зроблено для компенсації різниці зору очей.

Дисторсія

дисторсія в біноклях дисторсія в бінокляхвикривлення в біноклях

Це певна викривленість зображення. В кожному біноклі потрібна корекція геометричних викривлень вертикальних і горизонтальних ліній - так названого ефекту глобуса. Занадто сильна чи недостатня компенсація цих викривлень суттєво ускладнює спостереження, особливо тривалі (на першому малюнку - нормальне зображення, на решті - викривлене)

Індивідуальне фокусування
Кожний окуляр бінокля має незалежне налаштування фокусування (на відміну від біноклів з центральним фокусуванням, що налаштовують обидва окуляри одночасно).

Колімація
Колімація - це правильне розташування лінз в оптичній системі бінокля.

Компактні біноклі
Маленькі біноклі, що поміщаються в кишені. Вони ідеально підходять для денних спостережень.Доступні як roof і Porro-призматичні моделі.

Мультипросвітлена оптика
Біноклі що мають мультипросвітку мають багаторазове покриття на кількох поверхнях повітря-скло (але не на всіх).

Кратність
Більша кратінсть зближення дозволяє вам бачити більше деталей через бінокль.
Примітка: При збільшенні кратності, зменшується поле зору бінокля.

Об'єктивні лінзи
Це лінзи на протележному кінці від очних окулярів. Вони відповідають за збирання світла для направлення на око.

Окулярні лінзи
Це лінзи окулярного лелемнту. Зазвичай вони менші від лінз об'єктиву, за винятком дейких біноклів з roof призмами.

Повне мультипросвітлення
Оптимальне покриття. Біноклі що мають повне мультипросвітлення мають багаторазове покриття на всіх поверхнях повітря-скло (кількість покриттів може різнитись в різних моделях).

Повне просвітлення
Біноклі що мають повне порсвітлення мають переважно одношарове покриття на всіх поверхнях повітря-скло.

Повнорозмірні біноклі
Повнорозмірні біноклі збирають більше світла ніж компактні біноклі через відосно більші лінзи об'єктивів. Наприклад, бінокль 8x42 є повнорозмірним біноклем (бінокль 8x25 називається компактним).

Поле зору
Поле зору це найширша відстань колоподібного оглядового поля в біноклі. Цей показник може подаватись на біноклі як в градусах, так і мерах на 1000 м.

Покриття
Тонкий слой анти-відбиваючого покриття наноситься на поерхню скла лінз в біноклі. Це покриття зменшує втрати світла при його проходженні через скло. Краще покриття додає чіткості і різкості зображення, а також піднімає загальні показники бінокля.

Рубінове покриття
Лінзи об'єктиву з рубіновим покриттям будуть мати яскравий червоно-оранжовий відблиск. Оскільки червоне світло в таких біноклях відбивається, то кольори відображаються з відсіюванням цього спектру (тому немає природності зображення). При використанні таких біноклів присутній ефект швидкого втомлювання очей.
Note: Але оскільки рубінове покриття скорочує спектр кольори, то можливий варіант отримання контрастнішого зображення з більшою чіткістю.

Світлосила
Світлосила визначається головим чином розміром лінз об'єктивів, і розраховується як квадрат показника ділення розміру об'єктивів на кратність бінокля.

Світлопропускна спроможність
Світлопропускна спроможність характеризує процент доступного світла, що проходить через бінокль і потрапляє на око. Карще покриття лінз підвищує світлопропускну спроможність.

Скло BaK-4 і BK-7
Якість скла, що використовується для призм впливає на різкість зображення в біноклі. Два найбільш типових видів скла - BK7 і BAK4. Загалом BAK4 більш дороге скло, але вважається на порядок кращим ніж BK7 через кілька причин. Одна з причин полягає в тому що BAK4 дає чудовий круглий виіхдний окуляр, в той час як BK7 може спричинювати розсіювання світла по краям вихідного окуляра, як показано нижче.
скло призм BAK-4 и BK-7

Точка фокусування
Це точка, де сходяться усі промені, формуючи чітке зображення, пройшовши через систему бінокля.

Фазова корекція
В roof біноклях світлові хвилі відбиваються від поверхні і розбиваються на два позафазових промені світла. Нанесення покриття фазової корекції зводить назад світло в одну фазу.
Примітка: Фазова корекція в біноклі сильно підвищує природність кольорів, яскравість, контраст і роздільну здатність.

Хроматична аберація

хроматична аберація

Це дефект оптичних лінз, що використовуються в біноклях. Світло з хвилями різної довжини (що дає різні кольори) розбиваються під різними кутами і сходяться в різних місцях, тож створюється ефект відслоювання окремих кольорів на краях зображення.

Центральне фокусування в біноклях
Біноклі, що використовують механізм центрального фокусування дозволяють налаштовувати обидва окуляри одночасно для швидкого наведення різкості.

Porro призматичні біноклі
біноклі Porro
 

Porro бінокль має традиційний вигляд і в цій конструкції призми присунуті до себе таким чином, що  вісь об'єктивів знаходиться на дещо іншій лінії ніж вісь окулярів. Більша віддаль об'єктивів між собою спричинює більшу 3х-вимірність отриманих зображень.

Roof призматичні біноклі
Roof біноклі


В Roof біноклях об'єктив, а також призми і окуляр виставлені на одній лінії. Це дає більш вузьку будову ніж в системі Porro, при цьому якісні Roof біноклі мають зазвичай кращу передачу кольорів.

 
< Попередня   Наступна >
 • Відповіді на поширені запитання

  про біноклі

  1. Яка кратність збільшення мені потрібна?
  2. Бінокль якого розміру мені потрібний?
  3. Що таке поле зору в біноклі?
  4. Скільки потрібно витратити на бінокль?
  5. Як оптичне скло впливає на якість зображення?
  6. На що впливає світлопередача і оптичне покриття лінз?
  Детальніше >>

 • Короткі підказки при виборі бінокля
  як вибрати бінокль ?

  1. Існує безліч різних моделей біноклів, які створені для задоволення найрізноманітніших запитів користувачів. Тому, насамперед,  спробуйте окреслити сферу найбільш частого використання Вашого майбутнього бінокля.

  2. Біноклі з Roof-призмами мають прямий дизайн, компактніші, ніж Porro моделі і дають природнішу передачу кольорів. Втім, конструкція Porro-призм може давати більш об'ємне зображення.
  Детальніше >>

 • Словник термінів

  Словник термінів по біноклях

  Азотонаповнення
  Апертура
  Асферичні лінзи
  Багатопросвітлена оптика...
  Детальніше >>

 • Виробники
  біноклі від Delta Optical
  Біноклі від Celestron
  Біноклі Pentax

  Біноклі Yukon
  Біноклі Olympus
  біноклі Nikon
  бинокль
  Детальніше >>