Якщо абстрагуватись від технічних обмежень оптичної конструкції, то ідеальним біноклем був би такий оптичний прилад, який мав би невеликі розміри, велику кратність зближення, максимальні показники світлосили та поля зору, якісну оптику з найкращим просвітленям і був би недорогим. Принаймні, так би хотілось :)
Однак, доводиться враховувати загальні оптичні залежності:
- чим більша кратність зближення, тим меншими стають інші технічні параметри: поле зору, розмір вихідного окуляра і світлосила тощо. - для яскравішої картинки і більшого поля зору, потрібні більші розміри об'єктивів і менша кратність зближення; - якщо хочемо компактніший бінокль, то потрібно вибирати бінокль з меншими об'єктивами, але враховуючи при цьому, що це зменшить його світлосилу (переважно такі біноклі використовуються в умовах достатньої освітленості). Тому потрібно визначитися і знайти компроміс між згаданими параметрами.

Універсальні біноклі це головним чином моделі 7x35, 8x30, 8x40/8x42 та 10x42 (мають середні розміри, меншу та середню кратність зближення, але достатню світлосилу для спостережень в умовах недостатньої освітленості). Такі біноклі також мають найширше поле зору і добре підходять для панорамних спостережень як в день так і ввечері.
Класичні біноклі це моделі 10х50, 12х50 (мають більшу кратність зближення та розміри через більші об'єктиви). Такі біноклі мають більшу вагу і менше підходять для тривалого носіння, але при цьому дають більш яскраву картинку при більшій кратності зближення.
Світлосильні біноклі це переважно біноклі 7х50, 8х56, 9x63. При меншій кратності і більших об'єктивах такі біноклі пропускають більше світла ніж інші біноклі. Як і класичні біноклі вони менше підходять для тривалого носіння, але при цьому мають найкращі показники стабільності і комфорту картинки при спостереженні.
Компактні біноклі це найчастіше моделі 8х21, 8x25, 10x21, 10x25 - мають найменші габарити і вагу і найкраще підходять для того, щоб можна було постійно носити з собою. Головний недолік таких біноклів є недостатній рівень світлопропускання через менші об'єктиви і тому вони не підходять для спостережень в умовах недостатньої освітленості.
Для початку спробуємо зробити вибір на користь оптимального співвідношення кратності і розміру об'єктивів, беручи до уваги ціль і умови використання бінокля.
Для спрощення завдання вибору бінокля пропонуємо розглянути порівняльну таблицю. Відповідно до цілей використання бінокля, можна вибрати оптимальні для вас параметри об'єктивів та кратності. Якщо цілей використання декілька, то рекомендуємо порівнювати результати і вибирати найбільш оптимальний для кожного випадку.
Дана таблиця враховує лише загальні параметри бінокля: розмір об'єктиву і кратність зближення. Співвідношення цих показників впливає на детальність картинки, її яскравість, ширину та глибину поля зору. Але тут не враховують параметри якості самої оптики, та ряд інших факторів - вони зазначені в Переліку якісних показників вибору бінокля і зазвичай є в характеристиках кожного бінокля (якщо не зазначено, то він або відсутній, або не вказаний виробником).
++++ - найкраще підходить;
+ - найменше підходить.
©2007-2008 Binokli::www.binokli.com.ua |