(063)0303808
(097)2207635
(050)2237927
9:00-17:00 пн-пт
БЕСТСЕЛЕРИБІНОКЛІ   ТИПИ БІНОКЛІВ      Всі біноклі      Далекоглядні біноклі      Військові біноклі      Дитячі біноклі і труби      Морські біноклі      Біноклі для полювання      Астрономічні біноклі      Біноклі для подорожей      Біноклі природничі      Спортивні біноклі      Біноклі загальні      Біноклі нічні   ВИРОБНИКИ / БРЕНДИ      Біноклі Alpen      Біноклі Arsenal      Біноклі ATN      Біноклі Barska      Біноклі Bresser      Біноклі Brunton      Біноклі BSA Optics      Біноклі Bushnell      Біноклі Bynolyt      Біноклі Carson      Біноклі Celestron      Біноклі Coleman      Біноклі Delta Optical      Біноклі Firefield      Біноклі Fujinon      Біноклі Gamo      Біноклі Hawke      Біноклі Kodak      Біноклі Konus      Біноклі Kowa      Біноклі Kruger Optical      Біноклі Lipper      Біноклі Meade      Біноклі Minox      Біноклі Leupold      Біноклі Nikon      Біноклі Paralux      Біноклі Olympus      Біноклі Pentax      Біноклі Praktica      Біноклі Sigeta      Біноклі Simmons      Біноклі Sun Optics      Біноклі Swarovski      Біноклі Swift Optics      Біноклі Visionking      Біноклі Vixen      Біноклі Steiner      Біноклі Vivitar      Біноклі Tasco      Біноклі Vortex      Біноклі Vanguard      Біноклі Yukon      Біноклі Weaver      Біноклі Zhumell      Біноклі СОВА   РОЗМІРИ      Компактні біноклі      Середні біноклі      Повнорозмірні біноклі      Гігантські біноклі   ПРИЗМИ      Roof біноклі      Porro біноклі   ОСОБЛИВОСТІ      З далекоміром      Водовідпірні      З азотонаповненням      Змінна кратність      Фокусування 2х окулярів      Камуфляжні      З фазовою корекцією      Плаваючі   РОЗМІР ОБ'ЄКТИВІВ      до 20mm      20mm - 25mm      26mm - 36mm      40mm - 45mm      50mm - 60mm      60mm і вище   КРАТНІСТЬ ЗБЛИЖЕННЯ      менше 8x      8x - 9x      10x - 15x      16x і вище   ЦІНИ      до - 1000 грн.      1000 - 2000 грн.      2000 - 3000 грн.      3000 - 5000 грн.      більше 5000 грн.ЗОРОВІ ТРУБИ / ПЕРИСКОПИАКСЕСУАРИЛАЗЕРНІ ДАЛЕКОМІРИМОНОКУЛЯРИМІКРОСКОПИОПТИЧНІ ПРИЦІЛИПодарунок для чоловіка. БінокльПодарунок для хлопчика / дівчинки. БінокльЯкісні параметри при виборі бінокля Надрукувати
Купити бінокль. Якісні параметри при виборі бінокляКрім загальних параметрів бінокля, розміру об'єктивів та кратності, при виборі бінокля потрібно обов'язково враховувати якісні показники: тип скла, просвітлення,  якість механіки та матеріалів, наявність герметичності та азотонаповнення, який тип фокусування, тип будови бінокля та ін. 


Тип скла

Від якості скла  залежить яскравість та різкість картинки. Найчастіше в якісних біноклях використовують типи скла BK7 та BaK-4. Скло BAK4 краще за рахунок того, що має значно більшу щільність, що дає більшу яскравість та чіткість картинки. Найкращим загалом рахується ED скло (Extra-low Dispersion glass) з найменшим показником втрат світла.

Просвітлення оптики
Якісні біноклі обов'язково мають просвітлену оптику - на лінзи та призми наносяться спеціальні покриття для зменшення відбиття світла - відповідно більше потрапляє на око, і збільшується яскравість та контрастність картинки. Біноклі з мультипросвітленою оптикою мають декілька просвітлених поверхонь (в такому біноклі покриття просвіткою може різнитись, наприклад, на одній поверхні одношарове покриття, а на іншій їх кілька).
Повне просвітлення означає, що одношарове просвітлююче покриття є на всіх поверхнях оптичних лінз та призм. В свою чергу найкращим покриттям є повне мультипросвітлення - коли на всіх оптичних поверхнях є нанесені багатослойні просвітлюючі покриття. Тут крім яскравості і контрастності картинки усувається також ефект бліків від прямих попадань сонячного світла.
Додатково на об'єктиви можуть наноситись спеціальні захисні покриття, що оберігатимуть просвітлюючі покриття від пошкоджень і засмічення. Більшість дорожчих біноклів забезпечені такими покриттями.

Азотонаповнення

Атмосферне повітря в біноклі заміщується азотом. Це дозволяє уникнути можливого запотівання лінз і призм бінокля при перепаді температури, що могло б бути при звичайному повітряному наповненні (коли повітря конденсується у вологу). Більшість водовідпірних біноклів наповнені азотом. Крім того це допомагає від внутрішніх корозій бінокля і збільшує термін його використання.
Примітка: Зміни температури, тиску, чи різкий перепад вологості може створити внутрішнє запотівання. В більшості випадків таке запотівання самостійно проходить на протязі кількох хвилин (в цій категорії представлені азотонаповнені моделі )

Фазова корекція
Фазова корекція - це спеціальне покриття, що наноситься на призми біноклів, метою якого є додаткове покращення різкості зображення за рахунок корегування точок фокусування світлових хвиль різної довжини. Такі покриття зістрічаються у дорогих біноклях.

Індивідуальне фокусування
Кожний окуляр бінокля має незалежне налаштування фокусування (на відміну від біноклів з центральним фокусуванням, що налаштовують обидва окуляри одночасно). Це дозволяє краще враховувати розбіжність бачення обох очей (з індивідуальним фокусуванням, наприклад - бінокль Barska Battalion 7x50 ).

Тип будови бінокля
В призматичних біноклях є 2 основні типи: Porro та Roof біноклі.
Porro бінокль має традиційний вигляд і в цій конструкції призми присунуті  таким чином, що  вісь об'єктивів знаходиться на  іншій лінії, ніж вісь окулярів. Тож такі біноклі достатньо габаритні і це їх основний мінус. З другого боку вони більш дешеві і можуть забезпечувати 3х вимірність зображення.
В Roof біноклях об'єктив, а також призми і окуляр виставлені на одній лінії. Це дає більш вузьку будову, ніж в системі Porro (і меншу вагу), при цьому Roof біноклі мають зазвичай кращу і більш природню передачу кольорів. Кращі світові біноклі мають roof-конструкцію.

Якість корпусу, ударостійкість та водовідпірність
Дуже важливими параметрами корпусу бінокля є його міцність, якість внутрішнього кріплення оптики та вага.

Міцність в основному залежить від матеріалів з яких зроблено бінокль. Корпус може бути зроблений як з дешевих полімерів (достатньо нестійких до ударів і температури), так і з більш дорогих стійких полімерних і вуглепластикових конструкцій. Якісні доступні біноклі переважно мають внутрішні укріплення за рахунок алюмінієвих легких, але міцних конструкцій. Дорогі моделі використовують магнієві композити, що мають високу міцність і невелику вагу.

Внутрішні кріплення оптики повинні бути стійкими до вібрацій та ударів, не піддаватись деформації при більших чи  менших температурах. Це важливо оскільки будь-які мінімальні зрушення в оптиці можуть спричинити суттєву втрату різкості зображення і фокусу.

Вага є також важливою, оскільки від цього залежить комфорт використання вашого бінокля у повсякденні, тож різноманітні виробники пропонують різне співвідношення між міцністю та легкістю (в залежності від типу конструкцій та використаних матеріалів).

Для водовідпірності та ударостійкості моделі поррезинюють (також додають в резину спеціальні водовідпірні компоненти). Це довзоляє використовувати такі біноклі в найрізноманітніших екстремальних умовах. Разом з азотонаповненням такі моделі ідеальні для мисливства.
В дорожчих біноклях обов'язкову увагу також приділяють зносостійкості корпусу бінокля. Важливо щоб він з часом не втрачав свого вигляду від впливу різноманітних зовнішніх чинників (пил, бруд, вода і т.д.)

Чохли, ремені, кришки об'єктивів, та окулярні насадки
Чохли бувають різної якості - як з дешевих матеріалів, так і з дорогої шкіри, чи навіть спеціальні кейси з м'якою оббивкою.
Хороші ремені повинні бути достатньо широкі, зручні та зроблені з м'якого матеріалу, щоб при носінні бінокля на шиї не виникало дискомфорту.
Від якості кришок також залежить їх термін можливого використання, оскільки вони можуть розходитись, втрачати первинну форму і з часом погано надіватись. Варто звертати також увагу чи мають кришки можливість кріплення до корпусу, це допоможе їх з часом не загубити.
Окулярні насадки - це механізми на окулярах які переважно витягаються-викручуються, з метою індивідуального підлаштування під виносну окулярну точку. Якісні окулярні насадки повинні бути штивними і добре фіксуватись.

©2007-2008 Binokli::www.binokli.com.ua

 
< Попередня   Наступна >